Hvězdné Homotoulky

24. srpna 2014 v 23:40 | včemed&jamar&pimouch |  Hagridovi gaymatička
Toulám se ve hvězdách každé hřejivé ráno. Ráno na severní točně. Hvězdná obloha je zdrojem podivuhdných jevů, které množina z nás považuje za krásu světa. A to množinou myslím podmnožinu sebe. Nejvíce se mi líbí v noci, ale i ve dne je nepodcenitelná.
Mým tajným a nejtajnějším snem bylo vždy jen tak si poletovat po té černočerné plošině ozářené hvězdami.
S mým nejlepším kamarádem.
Kterého jsem ztratil.
Jeho jméno bylo Tezaurus
Jeho údery byly prudší než jakékoli, kterým jsem kdy musel čelit, a jeho rychlost byla ohromující.

Po mléčné dráze poletovali malé hlavičky mrtvých mužíků, co neuměli chytat rugbyový míč. A ta mléčná dráha byla duhová jako ranní vánek z lékařského prostředí.
A v té dráze se zrodil jeden život.
Byl to.... neuvěřitelný zázrak.
Napůl zrzavý a napůl hagridí život dlouho nezahálel a brzy vyrostl v dospělého jedince. Byl to skvost, vskutku. Jeho přitažlivost byla tak obrovská, že způsobila výbuch desatero růžových koníků, které se pásli v dutinách slunečného prostranství na Měsíci. A tak se dostal náš Zrzavý hoch zpátky na planetu Zemi. Ale byla jiná než jak si ji pamatoval ze svých snů. Každému, kdo se sním setkal slzely oči štěstím a stékaly po jejich dužnatých krcích. A byl to neskutečný zážitek. Přivolal svoje sáně tažené dvěma kadeřavými prasaty a vzal mě na projížďku po obloze plné hvězd, které nám přály vše nejlepší do života.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama